Objednat termín

Stále přijímáme nové pacientky.
Nově on-line objednávací systém - časovky zatím pouze na středy.

Bližší informace na tel čísle: 603 220 626.


Aktuality

Data balíček pro těhotné - možnost uložení obrázků a videí z vyšetřění včetně 3D 

Možnost objednání (časovky zatím pouze na středy) 603 220 626

plánovaná dovolená:    3.7., 7.8, 12-16.8 

v pondělí 8.7. nebude ordinace z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektřiny 

 

 

 

Porodnictví

FAQ: 
Poradna pro těhotné: 
• Těhotenskou poradnu vedeme dle doporučení ČGPS s ohledem na individuální potíže klientky. • Na začátku těhotenství Vás seznámíme s plánovanými doporučenými vyšetřeními, které pro Vaši orientaci můžete dostat v tištěné formě.
Ultrazvukové vyšetření včetně foto dokumentace: 
<b>Potvrzení těhotenství</b> Ultrazvukovým vyšetřením potvrzujeme těhotenství a jeho správnou lokalizaci v děloze. Viditelné je přibližně od 5. týdne těhotenství (tedy 5 týdnů od prvního dne posledních měsíčků). Vitalitu zárodku lze potvrdit nejdříve za týden, kdy je na utrazvuku patrné pulzující srdce. V této době lze také rozpoznat počet vyvíjejících se plodů. <b>Na konci prvního trimestru</b> Umožňuje určit nejpřesněji stáří těhotenství, upřesnit termínu porodu a vyslovit podezření na možnost vývojové vady. <b>18-20 týden těhotenství</b> Vyšetření je zaměřeno na vyhledávání případných vrozených vývojových vad, uložení placenty, množství plodové vody. <b>30-32 týden těhotenství</b> Zaměřujeme se na růst plodu, placentu, množství plodové vody, vývojové vady, které nebyly při předchozím vyšetření patrné. Výčet základních UZ vyšetření, důležitých pro každou těhotnou ženu a její plod. V případě nutnosti se některá vyšetření mohou opakovat. Ultrazvuková vyšetřovací metoda je neškodná jak pro vyvíjející se plod tak pro nastávající maminku. Bohužel ne všechny vývojové vady lze ultrazvukem odhalit.
Kardiotokografické vyšetření: 
Záznam srdeční frekvence plodu a napětí děložní stěny, doplněný o záznam pohybové aktivity plodu. Výsledkem jsou dvě křivky, které informují lékaře o stavu plodu v děloze a případně o děložní aktivitě.