Objednat termín

Stále přijímáme nové pacientky.
Nově on-line objednávací systém - časovky zatím pouze na středy.

Bližší informace na tel čísle: 603 220 626.


Aktuality

2.5 a 3.5 nebudeme ambulovat 

Děkuji za pochopení 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nitroděložní systém, IUS

Levosert (Richter Gedeon), Mirena (Bayer) je nitroděložní systém ve tvaru T, který je nejlépe přizpůsoben dutině děložní. Obsažený hormon Levonorgestrel se uvolňuje postupně a působí převážně na děložní sliznici, s minimálním vstřebáváním do krevního oběhu.

Levosert/Mirena (dále IUS) je nitroděložní systém ve tvaru T, který je nejlépe přizpůsoben dutině děložní. Obsažený hormon Levonorgestrel se uvolňuje postupně a působí převážně na děložní sliznici, s minimálním vstřebáváním do krevního oběhu

IUS je vhodný nejen jako antikoncepční prostředek, ale také k léčbě nadměrného menstruačního krvácení a chrání sliznici před hyperplazií (nadměrné zesílení děložní sliznice).

IUS se zavádí na dobu pěti let. Výkon se provádí v ambulanci pomocí tenkého speciálního zavaděče a je podobný běžnému vyšetření. Nejvhodnější doba k zavedení je v období končících menses.  Následná kontrola se provádí 2-4 týdny po inzerci a poté co 6měsíců.

Po zavedení IUS se může objevit nepravidelné špinění v průběhu cyklu. Během pár měsíců toto špinění spontánně ustupuje a většina uživatelek nemá žádnou menstruaci nebo pouze jen velice slabou.

Podrobné informace Vám poskytneme v ambulanci